Współczesny HRowiec. Człowiek-scyzoryk?

Patrząc na szeroki zakres obszarów, w których poruszają się dziś osoby związane z HR, nasuwa się tylko jedno skojarzenie – szwajcarski scyzoryk. Najlepiej taki, który otwieracza do butelek używa jedynie w przypadku osiągniętych sukcesów.

Czasy, kiedy HRowcy zajmowali się jedynie rekrutacjami i zarządzaniem kadrami, odpłynęły mniej więcej tak samo dawno jak wody biblijnego potopu. Dziś muszą znać się nie tylko na swoim fachu, ale także na PR, marketingu, Candidate/Customer Experience, mieć rozwinięte poczucie estetyki, humoru oraz poruszać się w mediach społecznościowych jak ryba w wodzie. Dlatego wraz ze wzrostem wymagań wobec współczesnego HRowca rośnie oferta szkoleniowa. Jednym z miejsc, które wkracza w tym roku na ogólnopolską mapę spotkań osób z branży jest Bydgoszcz i konferencja pod nazwą:

HR W BIZNESIE

Trendy już znamy, czas na rozwiązania to hasło tegorocznej edycji,  organizowanej przez FlexHR oraz Wyższą Szkołę Bankową. Dlaczego tak?

– W mediach HRowych dużo mówi się o trendach. Co jakiś czas pojawiają nowe. A wraz z nimi pytania: jak to ugryźć? Co mamy z tym zrobić, skoro teraz jest taki a taki trend, a  w konsekwencji rosną oczekiwania klientów czy przełożonych? My stawiamy na odpowiedzi. Czyli na rozwiązania – mówi Ewa Korecka, Dyrektor Generalna FlexHR. – Dlatego w partnerstwie z Wyższą Szkołą Bankową, uczelnią kształcącą praktyków, postanowiliśmy dać HRowcom to, czego potrzebują, czego potrzebują: konkretnych narzędzi – dodaje.

Specjaliści od rozwiązań

Konferencja HR W BIZNESIE składać się będzie zarówno z prelekcji jak i warsztatów. Wszystkie elementy zostały powierzone praktykom, którzy podzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem i oraz wskażą możliwości ich zastosowania w HR. Grupą docelową są przede wszystkim pracownicy działów HR, ale także właściciele małych i średnich przedsiębiorstw, którzy często sami są odpowiedzialni w swojej firmie za ten obszar.

– Poruszymy takie tematy jak skuteczny Employer Branding, motywowanie zespołu, rola HR w transformacji cyfrowej przedsiębiorstw czy efektywne działania HR w biznesie rodzinnym – wylicza Monika Żuchlińska, Dyrektor Działu Partnerów Strategicznych Wyższej Szkoły Bankowej. W trakcie warsztatów będzie możliwość przyjrzeniu się budowaniu strategii EB czy sprawdzenia się w reagowaniu na kryzysy w mediach społecznościowych. Ponadto uczestnicy policzą, to co z pozoru niepoliczalne, czyli wskaźniki HR, przyjrzą się metodzie FRIS – w rekrutacji i w zarządzaniu kadrami, zapoznają się ze skutecznym motywowaniem pracowników do nauki języków obcych czy zastosowaniem myślenia wizualnego w swej codziennej pracy.

Tasak czy scyzoryk?

Wracając do metafory z początku wpisu można się zastanowić, czy ja jako HRowiec mam być takim wielozadaniowym specjalistą czy ekspertem od jednego elementu mojej branży? I o ile pewnie marzeniem wielu z nas jest bycie takim jednozadaniowym tasakiem, to prawdopodobnie jeden trend jest nieodwracalny – przeznaczenie do bycia szwajcarskim scyzorykiem. A skoro większość z nas idzie zdecydowanie w tym drugim kierunku, to warto odkrywać kolejne ostrza i narzędzia skryte pod dobrze znaną obudową. I nauczyć się je właściwie wykorzystywać. Najbliższa okazja do ich otwarcia nadarzy się w Bydgoszczy.

 

Mateusz Łapiński
konsultant ds. marketingu i PR

 

Fot. James Case/flickr.com/CC BY 2.0

 

 

 

Recommended Posts
Napisz do nas

Nieczytelne? Zmień tekst.

Wpisz szukane wyrażenie i naciśnij Enter