Rynek pracy czy rynek pracownika?

16 maja br. braliśmy udział w X Studenckiej Konferencji Naukowej “Wyzwania gospodarcze, polityczne i społeczne”, organizowanej przez Państwową Wyższą Szkołę Zawodową we Włocławku. Uczestnicy i goście tegorocznej edycji mierzyli się z zagadnieniami współczesnego rynku pracy i jego przynależności. Czy mamy rynek pracodawców czy pracowników?

Konferencję rozpoczęła Ewa Korecka, Dyrektor Generalna FlexHR. W swoim wystąpieniu postawiła tezę, że zamiast rozważań dotyczących tego, czyj jest rynek pracy, należy pytać, czy mamy rynek pracy z klasą. Zatem: czy pracodawcy stawiają na HR rozumiany nie jako Human Resources, gdzie zatrudnieni są traktowani jak zasób, ale na HR w znaczeniu Human Relations? Oraz czy pracownicy potrafią być dziś lojalni wobec swoich firm oraz być ich ambasadorami.

Następnie Ewa Korecka uczestniczyła w panelu dyskusyjnym wraz z przedstawicielami firm, instytucji oraz samorządów lokalnych. Paneliści odpowiadali na pytania prowadzących oraz pytania zadane przez audytorium. Rozmowa dotyczyła m. in. łączenia kompetencji czterech różnych pokoleń, funkcjonujących jednocześnie na rynku pracy, precyzowania swoich oczekiwań przez pracowników i pracodawców, motywatorów do pracy oraz korzyściach i zagrożeniach dla środowiska pracy związanych z informatyzacją życia społecznego.

Jako refleksja pokonferencyjna pojawia się jedno zasadnicze pytanie: czy rynek pracy w Polsce ma szansę stać się rynkiem pracy z klasą? A jeżeli tak, to w jakim czasie?

 

 

Ostatnie posty
Napisz do nas

Nieczytelne? Zmień tekst.

Wpisz szukane wyrażenie i naciśnij Enter