Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o motywacji pozapłacowej…

… a o co może nie mieliście kogo zapytać. Wczoraj była możliwość słuchania, pytania i wymiany doświadczeń  podczas HR Cafe w Wyższej Szkole Bankowej w Bydgoszczy.

Spotkanie poprowadziła Anna Kostrzewska, HR Business Partner z Frauenthal Automotive. Rozpoczęła od tego, że jej zdaniem najważniejsze jest poczucie sensu wykonywania danej pracy oraz świadomość celu, który wynika z misji i wizji organizacji. Kiedy klarownie i konsekwentnie komunikujemy te treści pracownikom na każdym szczeblu, wtedy zyskujemy fundament dla właściwej motywacji do działania. Niemniej jednak żaden fundament nie ostoi się bez spoiwa jakim jest wzajemny szacunek i poparcie zarządu.

Następnie prowadząca przedstawiła szereg środków służących motywacji pozapłacowej, stosowanych we Frauenthal Automotive. Wśród nich można znaleźć m.in. wspieranie aktywności pracowników w ramach ich prywatnych działań na rzecz lokalnych środowisk, wspieranie ich pasji, wspólne celebracje jubileuszy czy jasno zakomunikowane ścieżki kariery i rozwoju.

Dzięki elementom warsztatu uczestnicy podzielili się także swoimi pomysłami na motywowanie pozapłacowe. Zgromadzono sporo propozycji, które niewątpliwie warto przeanalizować jak np. elastyczny czas pracy, system kafeteryjny przy wyborze benefitów, nauka języków obcych w godzinach pracy czy przedszkola firmowe. A jakie metody na skuteczne motywowanie finansowe sprawdzają się w Twojej organizacji?

***

Chcesz dołączyć do społeczności tworzącej HR Cafe, animowanej przez FlexHR i Wyższą Szkołę Bankową w Toruniu? Spotkajmy się 29.03.br., o 14:00 w WSB Toruń. Gościem będzie Kinga Hoffmann, która pomoże nam w oswajaniu RODO na potrzeby HR.
Wstęp wolny, obowiązuje rejestracja. Zapisy – wkrótce!

Fot. Mateusz Łapiński/FlexHR

Recommended Posts
Napisz do nas

Nieczytelne? Zmień tekst.

Wpisz szukane wyrażenie i naciśnij Enter