5 lat FlexHR. Krótko? Ale intensywnie.

1 marca 2013 r. rozpoczęła swoją przygodę z rynkiem branży HR marka FlexHR. Jej założycielka i obecna Prezes Zarządu, Ewa Korecka, tak wspomina początki firmy.

Zaczynaliśmy w małym biurze na ulicy Podgórnej w Toruniu. Jak zwykle to bywa – początki nie były proste. Oprócz dwójki współpracowników, Oli i Michała, którzy do dziś ze mną pracują, kilkunastu metrów kwadratowych i ogromnego apetytu na więcej, nie miałam nic. Dzięki doświadczeniu w branży, wsparciu  Rodziny i Przyjaciół weszliśmy do gry.  Pozyskaliśmy pierwszych klientów, potem kolejnych. Bardzo ciężko pracowaliśmy.  Mimo, że w byłam obecna w branży HR od 10 lat, to jako właściciel firmy musiałam się uczyć wielu rzeczy od nowa – od administracji, poprzez IT do zarządzania finansami. Wszystko z zupełnie innej perspektywy.

Dzięki naszym wspólnym staraniom przybywało klientów, zatrudniliśmy kolejnych konsultantów, zdecydowaliśmy się na otwarcie oddziału w Grudziądzu. Potem powstały kolejne: w Bydgoszczy i w Brodnicy. Wraz z rozwojem firmy poszerzaliśmy także nasz portfel usług.

Od początku istnienia FlexHR kierujemy się filozofią dostarczania eksperckich rozwiązań HR dla klientów. Wszystko w myśl: nie gigant, ale ekspert. W marcu 2013 były to trzy usługi. Dziś możemy zaproponować aż 23 różne rozwiązania, wspierające pozyskiwanie, rozwój i utrzymanie pracownika. Kolejnych 15 będziemy wdrażać w najbliższej przyszłości. Współpracując z Wyższą Szkołą Bankową w Toruniu dzielimy się wiedzą w ramach studiów podyplomowych poświęconych nowoczesnemu HR i rozwojowi kariery. Ponadto wspólnie z WSB dążymy do integracji i wymiany doświadczeń w regionalnym środowisku HR podczas comiesięcznych spotkań networkingowych (HR Cafe) oraz konferencji HR W BIZNESIE (w tym roku: 25 października 2018). Ponadto działamy społecznie na rzecz lokalnego rynku współpracując m.in. z Konfederacją Pracodawców Polskich Lewiatan,  Izbą Przemysłowo-Handlową w Toruniu, Pomorską Specjalną Strefą Ekonomiczną , Business Linkiem, Wyzwaniami HR  (jesteśmy członkiem JURY w ogólnopolskim konkursie HR Dream Team), średnimi szkołami technicznymi oraz biurami karier przy WSB i UMK prowadząc warsztaty rozwojowe.

 

Dziś, po pięciu latach, z radością i dumą mogę stwierdzić, że wykonaliśmy duży krok. Jesteśmy liczącą się marką na rynku usług HR w regionie. Pierwsza “pięciolatka” za nami.  Ale nie siadamy na laurach – robimy wszystko, aby za kolejne pięć lat FlexHR poszło na przód w postępie geometrycznym.

 

Ewa Korecka

 

Tak było w 2013, a tak jest dzisiaj:

 

 

 

Recommended Posts
Napisz do nas

Nieczytelne? Zmień tekst.

Wpisz szukane wyrażenie i naciśnij Enter